Július elsejétől jelentősen csökkennek az európai mobiltelefonos barangolás költségei a tagállamok tegnapi döntése alapján. Magyarországon azonban az 5 százalékos áfaemelés és a gyengébb forint akár növelheti is a díjtételeket, mivel a szolgáltatók a jelenlegi árakat még a 240 forintos euró-árfolyamon határozták meg, a díjplafont pedig euróban adja meg Brüsszel - írja a Világgazdaság.
Az új szabályok szerint nettó 11 eurocent lesz a külföldről küldött SMS árának felső határa, a jelenlegi 28 centtel szemben. A mobilinternet viszonteladói díja letöltött megabyte-onként maximum 1 euró lehet, a tervezet szerint a külföldi mobilinternetezés árplafonja jövőre 0,80, 2010-ben pedig 0,50 euróra csökken majd. A most jóváhagyott előírások szerint az ügyfelek szolgáltatáskorlátozást is kérhetnek egy általuk beállított összeghatár elérése után - az EU-ban működő szolgáltatóknak 2010. márciusáig kell bevezetniük ezeket az átláthatóságot növelő intézkedéseket.
