A második legnagyobb japán autó exportőr, a Mazda Motor Corp. részvényeinek árfolyama kéthavi csúcsra futott fel a pénteki kereskedésben azt követően, hogy a Citi japán leányának brókerei tartásról vételre ajánlották a papírokat. A szakértők arra hivatkozva javítottak a papír besorolásán, hogy a második félévben javulhatnak a Mazda bevételi kilátásai.
A Mazda részvényeket a csütörtöki záróárhoz képest 10 százalékos felárral, 277 jenen adták-vették pénteken a tokiói tőzsdén.
A várakozások szerint a Mazda 40 milliárd jenes üzemi veszteséget jelent majd a márciusban véget érő pénzügyi negyedévére vonatkozóan, szemben saját mínusz 50 milliárd jenes előrejelzésével. A 2009-es év második felére azonban már 10 milliárd jenes üzemi eredményt is jelenthet a japán autógyártó a jen árfolyamgyengülésének hatására.
