BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érdemes volna Mazdát venni

A Nikko Citigroup brókerei szerint a Mazda részvényei megérdemlik a vételi minősítést.

2009. június 5. péntek, 15:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A második legnagyobb japán autó exportőr, a Mazda Motor Corp. részvényeinek árfolyama kéthavi csúcsra futott fel a pénteki kereskedésben azt követően, hogy a Citi japán leányának brókerei tartásról vételre ajánlották a papírokat. A szakértők arra hivatkozva javítottak a papír besorolásán, hogy a második félévben javulhatnak a Mazda bevételi kilátásai.

A Mazda részvényeket a csütörtöki záróárhoz képest 10 százalékos felárral, 277 jenen adták-vették pénteken a tokiói tőzsdén.

A várakozások szerint a Mazda 40 milliárd jenes üzemi veszteséget jelent majd a márciusban véget érő pénzügyi negyedévére vonatkozóan, szemben saját mínusz 50 milliárd jenes előrejelzésével. A 2009-es év második felére azonban már 10 milliárd jenes üzemi eredményt is jelenthet a japán autógyártó a jen árfolyamgyengülésének hatására.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet