BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra vágtak az oroszok

Az infláció enyhülésével magyarázzák az alapkamat újabb fél százalékos csökkentését.

2009. június 4. csütörtök, 10:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz központi bank hat héten belül harmadszor csökkentette irányadó kamatlábát 12 százalékról 11,5 százalékra - írja a Bloomberg. A jegybank a csökkenő infláció tükrében tette meg a lépést, ezzel próbálva ösztönözni a banki hitelezést.

A refinanszírozási kamatláb csökkenése mellett a repo rátát is csökkentette a jegybank 11 százalékról 10,5 százalékra. Oroszország központi bankja még áprilisban jelentette be, hogy kamatvágási trendet indít el, az infláció csökkenésével és a GDP visszaesésével párhuzamosan. Az első negyedévben 9,5 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék.

Az infláció csökkenésére az adhat alapot, hogy az árszínvonal növekedése először az év során a kormányzati célként kitűzött 13 százalék alá kerülhet - az első öt hónapban az árak átlagosan 6,8 százalékkal nőttek, szemben a tavalyi 7,7 százalékos emelkedéssel.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet