BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új gazdája már most túladna az Opelen

A Sberbank eladja részesedését az Opelben, valószínűleg egy orosz stratégiai befektetőnek - jelentette ki a legnagyobb orosz állami pénzintézet vezérigazgatója.

2009. június 4. csütörtök, 19:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

German Gref elmondta, a Sberbank nem tervezi, hogy stratégiai befektető legyen az Opelben. Hozzátette, az Opel átvétele őszig lezárul - írta az MTI-Eco.

A volt orosz gazdasági miniszter szerint nehéz megjósolni, hogy az Opel teljes átalakítása mennyi munkahely elvesztésével jár. Szerinte Németországban nem lesz jelentős a leépítés, míg más országokban, ahol Opel gyár van, több embert érint majd, ám minden a piaci helyzettől függ majd - jegyezte meg.

Gref azt is elmondta, hogy az Opel-ügylet része, hogy Oroszország megszerezte a jogot a Chevroletre, amely a legkeresettebb külföldi márka Oroszországban.

Hosszú tárgyalások és drámai fordulatok után szombat hajnalra jött létre a megállapodás arról, hogy az európai, illetve németországi Opel "megmentője" - azaz az új befektető - a kanadai- osztrák beszállító, alkatrészgyártó cég, a Magna International lesz.

A Magna nem egyedül, hanem az orosz Sberbankkal és a GAZ oroszországi autógyárral együttműködve száll be az üzletbe, miközben Németország az átmeneti időszakra, illetve az esetleges kockázatok elhárítására 1,5 milliárd eurós áthidaló hitelt biztosít.

A megállapodás értelmében az amerikai anyavállalattól, a General Motorstól (GM) ugyan el kell válnia az Opelnek, a GM azonban 35 százalékkal továbbra is részvényes marad. A Magna 20 százalékkal rendelkezik majd, és 35 százalék kerül az orosz Sberbank és a GAZ birtokába. A fennmaradó 10 százalék a kereskedőké és az alkalmazottaké lesz.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet