A holland pénzügyi csoport, az ING tíz országból távozik - jelenleg 48 országban van jelen a vállalat - írja a Reuters. Továbbá, 10-15 üzletágát eladja a következő 3-5 évben az ING - mondta Jan Hommen ügyvezető igazgató a Goldman Sachs pénzügyi konferenciáján ma Frankfurtban.
A pénzintézet tervei között szerepel a társaság tőkéjének 6 milliárd euróról 8 milliárd euróra növelése. Egyelőre azonban nem tisztázott, hogy a pénzügyi csoport milyen vagyonelemeitől és üzletágaitól szándékozik megválni. Az eladásokkal a csoport részlegeinek száma 55-re, 60-ra zsugorodna.
