BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépít az ING

A holland társaság tőkét emelne, ezért több országból is távoznak.

2009. június 4. csütörtök, 12:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A holland pénzügyi csoport, az ING tíz országból távozik - jelenleg 48 országban van jelen a vállalat - írja a Reuters. Továbbá, 10-15 üzletágát eladja a következő 3-5 évben az ING - mondta Jan Hommen ügyvezető igazgató a Goldman Sachs pénzügyi konferenciáján ma Frankfurtban.

A pénzintézet tervei között szerepel a társaság tőkéjének 6 milliárd euróról 8 milliárd euróra növelése. Egyelőre azonban nem tisztázott, hogy a pénzügyi csoport milyen vagyonelemeitől és üzletágaitól szándékozik megválni. Az eladásokkal a csoport részlegeinek száma 55-re, 60-ra zsugorodna.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet