Májusban a Toyota Prius benzin-elektromos autójából adták el a legtöbbet Japánban - derül ki a szigetország autókereskedői szövetségének adataiból. A világ legnagyobb autógyártója majdnem 11 ezer darabot adott el megújított hibrid autójából, ami négyszerese az előd modell egy hónappal korábbi forgalmának.
Az előretörést segítette, hogy áprilistól él Japánban a környezetbarát autók vásárlását támogató adókedvezmény. A második helyre ennek ellenére egy hagyományos benzinmotoros autó, a Honda Jazz került, kicsit több mint 8800 darabos értékesítéssel, míg a harmadik a másik hibrid "népautó", a Honda Insight lett 8100-as eladással. Az adatok nem tartalmazzák a hagyományos kedvezményeket élvező Kei kategóriás törpeautók értékesítését.
Az Insiht megjelenése a Pirus mellett jót tett a piaci versenynek, a két autó között éles árharc bontakozott ki. Ennek eredményeként mindkettő megvásárolható 2 millió jen (21 ezer dollár) körüli áron. A Prius esetén ez 300 ezer jenes csökkenést jelent az elődmodellhez képest annak ellenére, hogy az új autó nagyobb, erősebb, mégis kevesebbet fogyaszt.
