Minden kilencedik amerikai szövetségi élelmiszerjegyet vesz igénybe élelem vásárlására, miután az országot sújtó gazdasági válság hatására közel 9 százalékra nőtt a munkanélküliség a tengerentúlon. Márciusban újabb 591 ezer ember iratkozott fel az éhezés elleni állami program listájára - írta az MTI.
A washingtoni mezőgazdasági minisztérium adatai szerint az érintettek száma 2 százalékkal 33,2 millióra nőtt márciusban, ezzel sorrendben negyedik hónapja dől meg a korábbi emelkedési rekord.
A segély összege fejenként átlagosan havi 114 dollár (22 900 forint). Az amerikai élelmiszerkutatási központ (FRAC) szakértői szerint a számok nagy valószínűséggel tovább nőnek majd az elkövetkező hónapokban, ahogy a munkanélküliség emelkedése és a bérek csökkenése az egész gazdaságot eléri. 2008 eleje óta 6 millió állás szűnt meg az országban, és további munkahelyek eltűnése várható a válság miatt.
A FRAC felmérése megmutatta: húsz olyan szövetségi állam van, ahol minden nyolcadik ember szorul élelmiszerjegyre.
A folyó pénzügyi évre a kongresszus 54 milliárd dollárt különített el élelmiszerjegyekre az előző 39 milliárdhoz képest. Az október 1-jével induló újabb pénzügyi évre pedig már 60 milliárd dollár ilyen irányú kiadással számolnak.
