BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biztató jeleket küldött Amerika

A várakozásoknak megfelelően mérséklődött az amerikai munkanélküli ellátásért folyamodók száma, a termelékenység viszont a vártnál is nagyobbat javult.

2009. június 4. csütörtök, 14:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első alkalommal munkanélküli ellátásért folyamodó amerikaiak száma 4 ezerrel 621 ezerre csökkent a megelőző héten, ami összhangban van a 620-623 ezres adatot valószínűsítő elemzői várakozással. Az elbocsátási hullám csillapultával a fogyasztói kiadások szintje is normalizálódhat, ami feltétele a gazdaság év végére, jövő év elejére várt óvatos fellendülésének is.

Ennek ellenére a pénteken megjelenő munkanélküliségi adat az elmúlt negyed évszázad legmagasabb, 9 százalékot elérő munkanélküliségi arányáról tanúskodhat, és arról, hogy a munkaerőpiac lesz az egyik leglassabban talpraálló terület.

Az első negyedévben a vártnál nagyobb mértékben nőtt az Egyesült Államok termelékenysége. Az 1,6 százalékos bővülés jelentősen meghaladja az elemzők 1,2 százalékos becslését. Közben a munkaerő költsége is nőtt, a tavalyi utolsó negyedbeli 5,1 százalék után 3 százalékkal, ami hajszálnyival magasabb érték az előzetesen vártnál.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet