BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ausztriában is egyértelmű a recesszió

Egyértelműen recesszióval számol idén az osztrák jegybank, miután jelentősen rontotta az idei és jövő évi gazdasági növekedésre szóló előrejelzését.

2009. június 4. csütörtök, 19:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csütörtökön kiadott prognózis szerint idén 4,2 százalékkal fog csökkenni Ausztria hazai összterméke (GDP), majd jövőre még további 0,4 százalékkal apad, és csak 2011-ben vált ismét növekedésre: akkor 1,2 százalékos GDP-bővülés várható.

Az Osztrák Nemzeti Bank legutóbb, decemberben kiadott előrejelzésében még az szerepelt, hogy az idén mindössze 0,3 százalékkal fog zsugorodni az osztrák gazdaság, jövőre pedig kis mértékben, 0,8 százalékkal már növekedni is fog. A világgazdasági válság azonban a bank közleménye szerint "a második világháború óta példátlan mértékű visszaesést okozott az exportban és a beruházásokban, és ezért a GDP 2011 előtt nem fogja tudni elérni a 2007-es szintjét".

A bank elemzői mindazonáltal úgy látják, hogy már érzékelhetők a felépülés első jelei, és az idei év vége felé stabilizálódhat a helyzet.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet