A Morgan Stanley várhatóan az amerikai kormány bankmentő csomagjának, a TARP-nak első távozói között lesz, miután több mint 2 milliárd dollár értékben értékesített részvényeiből - írja a Reuters, elemzők véleményét idézve. A Goldman Sachs és a Bank of America elemzői rámutattak arra, hogy a Morgan Stanley több tőkét emelt, mint amennyire minimálisan szüksége volt a stressz tesztek eredményei szerint, és tőkeellátottsága jelenleg közel azonos a JPMorganével.
A Morgan Stanley várhatóan június végéig visszafizeti a 10 milliárd dolláros kölcsönt, amihez a TARP keretén belül jutott, a JPMorganhez hasonlóan. A részvényeladásokon túl a pénzintézet további 4 milliárd dolláros hiteltől szabadult meg és eladta 596 millió dolláros részesedését az MSCI-ből - korábban a Federal Reserve közölte, hogy ezek a lépések elengedhetetlenek ahhoz, hogy kiléphessen a Morgan Stanley a bankmentő csomagból.
