BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meg lehetett gazdagodni a kormányzati segítségen

Hatalmas hozamot érhetett el az az amerikai piacon, aki a kormányzati segítségben részesült cégek részvényeiből vásárolt.

2009. június 3. szerda, 21:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elképzelhető, hogy ha a mostani rally medvepiaci emelkedésnek bizonyul, akkor a történelemkönyvekbe majd "bailout rally", vagy mentőcsomag-hossz néven vonul majd be. A piac emelkedését ugyanis a kisegített társaságok vezették.

Az időzítés is fontos volt persze, de tény, hogy a piac egészénél jóval magasabb hozamot lehetet elérni azon cégek részvényein az Egyesült Államokban, amelyek valamilyen formában részesültek a kormányzati segítségből. A Nasdaq még január elején indította útjára új indexét, amely a kormányzat által kisegített cégek, főleg pénzintézetek részvényeit tartalmazta. Az indexbe kerülés kritériuma az volt, hogy az adott cég egymilliárd dollárt meghaladó direkt állami tőkejuttatásban részesüljön. Az index mélypontját a piac egészével párhuzamosan 400 ponton érte el március elején, a tegnapi kereskedésben már 900 pontton állt. A 125 százalékos hozam jócskán felülmúlja az S&P 500-as index eközben "mindössze"  alig több mint 39 százalékkal került feljebb.

A Nasdaq OMX Kormányzati Segítség Indexét január elején indította útjára, a mutató nagyjából ott állt akkor, mint most, úgyhogy egyelőre csak - a részvénypiac egészéhez hasonlóan - odáig tudott visszakapaszkodni, ahol januárban állt.

Az index kosarában összesen 24 cég szerepel, kétharmadrészt bankok, maradék súlyt biztosító társaságok és egyébb pénzügyi cégek részvényei teszik ki. A húzónevek az indexben a Citigroup, az AIG, a Bank of America, a JP Morgan és sok más ismert társaság.

Íme az index teljesítménye:

Árfolyamok és grafikonok

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet