BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatvanmillióan válhatnak munkanélkülivé

A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet ma kezdődő konferenciájára készült elemzés szerint térségünket a globális átlagnál akár háromszor nagyobb mértékben sújthatják a leépítések.

2009. június 3. szerda, 07:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Globálisan 6,5-7,4 százalékos munkanélküliségi rátát jósol erre az évre a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) - így 2007-hez képest akár 59 millióval több, összesen 219-239 millió közötti állásnélküli lehet világszerte - írja a Világgazdaság.

Különösen rosszak hazánk és a térség egyéb országainak kilátásai, a foglalkoztatottak számának 2007. és 2009. közötti globális 1,1-1,7 százalékos, a fejlett országok és az EU 2,1-3,3 százalékos átlagos csökkenésénél itt nagyobb mértékben, 2,1-3,7 százalékkal eshet vissza ez a mutató.

A szegény országokban pedig az a veszély fenyeget, hogy a dolgozók egyre nagyobb része csúszhat a szegénységi küszöb alá - írja a lap. Az ILO mostani prognózisa ezzel pesszimistább a korábbiaknál, januárban még 51, márciusban 52 milliós bővülést feltételeztek a munkanélküliek létszámában.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet