BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Exkavátor lesz a Hummerből?

Kiderült a titok: kínai outsideré lesz a Hummer.

2009. június 3. szerda, 08:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap még titokban tartották, azonban gyorsan kiderült, hogy a kínai Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company Ltd. gépipari vállalat veszi meg a Genaral Motorstól a Hummert. A magántulajdonban lévő társaság híd- és autópálya-építésekhez, illetve -karbantartáshoz szükséges gépeket gyárt, emellett az utóbbi időben megpróbálkozott a teherautókkal és az olajszállítókkal is.

A kínai tulaj azt tervezi, hogy megtartja a Hummer menedzsmentjét, és legalább 2010-ig a GM-től rendeli meg a terepjárókat. Ezzel 3000 munkahely éli túl a GM csődjét. A Hummer 1999 óta volt a GM márkája, az adásvételt szeptemberre zárják le. Hosszabb távon gazdaságosabban üzemeltethető autókat akarnak gyártani vagy gyártatni a kínaiak.

Az értékesítés nem érinti az amerikai hadseregnek gyártott Hummereket, ugyanis azokat egy külön cég, a magántulajdonban lévő AM General állítja elő.

A GM közlése szerint idén az első negyedévben 5013 új Hummer talált gazdára a nagyvilágban. Ez 62 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi 13 050-nél.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet