BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Titokzatos vevő vinné az óriásterepjárót

A GM luxusterepjáróját egy meg nem nevezett befektetőnek értékesítik a harmadik negyedév végéig.

2009. június 2. kedd, 15:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A General Motors (GM) keddi bejelentése szerint sikerült vevőt találnia Hummer óriásterepjáró-márkájára, de sem a vevőt, sem az eladási összeget nem nevezeték meg a Reuters szerint. A vállalat szerint az ügylet az idei harmadik negyedévre zárulhat le, megőrizve több mint 3 ezer munkahelyet a gyártásban, a mérnöki tevékenységben és az amerikai autószalonokban. A GM szerint a meg nem nevezett befektető a bőséges finanszírozást biztosít majd a jövőbeni Hummerrel kapcsolatos elképzelésekhez. Korábbi sajtóértesülések szerint 3 jelentkező volt a Hummer márkára, egyikük sem autógyártó, kettő pedig nem amerikai befektető volt. Tavaly a GM 27 485 Hummer terepjárót adott el, az előző évinél 51 százalékkal kevesebbet.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet