Magyarország és Lengyelország klímája leginkább Spanyolországéhoz vagy Szicíliáéhoz válhat hasonlóvá az évszázad közepére, ha a globális felmelegedés a jelenlegi ütemben zajlik - áll a Világbank jelentésében. A két országban 2050-re 37 "forró", azaz 30 fok feletti hőmérsékletet hozó napot prognosztizál a jelentés, az előző évszázad végi 22 helyett. A jelentés az ENSZ klímaügyi megbeszélésén hangzott el Bonnban. Marianne Fay, a jelentés szerzője szerint azok az országok, amelyek ma úgy gondolják, hogy előnyük származik ezekből a folyamatokból, nagyon rosszul állnak ennek előkészítésével, fokozott érzékenységüket a környezeti kérdések rossz menedzselése okozza. A dokumentum szerint az egyes országok sebezhetősége és alkalmazkodási képessége szempontjából Tadzsikisztán a legveszélyeztetettebb a keleti blokkból, utána következik Albánia és Kirgizisztán. Szlovénia, Csehország és Észtország van a legkisebb veszélyben a régión belül.
