BUX 139410.44 1,3 %
OTP 44850 1,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nissan-gyár az orosz Detroitban

Évente 50 ezer autót gyártanak majd a szentpétervári üzemben, amelynek kapacitása a későbbiekben ennek tízszeresét is elérheti.

2009. június 2. kedd, 15:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megnyitotta első gyárát a Nissan Oroszországban, jelezve: Európa második legnagyobb piacának beindulására számít, amivel kompenzálhatja a globális kereslet visszaesését - számolt be a Bloomberg. A szentpétervári gyárban évente 50 ezer Teana típusú autót gyárt majd, a kibocsátás a későbbiekben elérheti akár az 500 ezres számot is, amennyiben a gyártósorok kibővítésével más modellek gyártása is beindulhat - mondta Vlagyimir Putyin a nyitási ünnepségen.

Az orosz autóeladások 44 százalékkal 413 156 darabosra estek vissza az év első négy hónapjában, a Nissan pedig korábban bejelentette: Oroszországgal együtt Európa szerte 17 százalékos visszaesést vár idén. Szentpétervár körzetében már jelen van a Toyota és a Ford is, ezen kívül legalább 11 külföldi gyártó telepedett meg a környéken, a GM például novemberben nyitotta meg 300 millió dolláros gyárát Oroszország második legnagyobb városában, amely ezek alapján joggal nevezi magát az "orosz Detroitnak".

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet