A Magna International - amely a jelenlegi tervek szerint az Opel új szakmai irányítója lesz meg akarja újítani a márka típuskínálatát és 2011-re nyereségessé akarja tenni a vállalatot - nyilatkozta a Bloomberg Televisionnal Siegfried Wolf, a kanadai-osztrák társaság vezérigazgatója. Mint mondta, sok új autóval készül az Opel piacra lépni, ám hogy pontosan mire gondol, azt nem részletezte.
Az Opel, amely tavaly 1,5 millió autót adott el, Wolf szerint nem túl kicsi ahhoz, hogy világpiaci szereplő legyen. A méret nem minden és a Magnához fűződő kapcsolatnak megvan a maga "ágazati logikája", ami biztosítja a túlélést. Mindkét cégnek kiváló menedzsmentje van például...
Emellett a Magna és orosz partnerei, a Szberbank, illetve a GAZ autógyártó ajtót nyitnak az Opel előtt az orosz piacra. Ez szakértők szerint azt jelenti, hogy 2015-re félmillió autót adhat el a márka az ország addigra a várakozások szerint évi 5 milliósra növekvő piacán. Emellett GAZ 180 ezer Opelt képes gyártani saját helyi üzemében.
Elemzők úgy látják, hogy bár az olajárak elmúlt hónapokban tapasztalt esése csapást mért Oroszországra, ám ezt hamar kiheveri, és az orosz fogyasztók rövidesen újra olyan helyzetbe kerülnek, hogy megengedhetik maguknak az autóvásárlást. Ezt kihasználhatja a megújult Opel.
Wolf elmondása szerint szeptemberre elkészülő üzleti tervükben 11 ezer európai munkahely megszüntetése szerepel majd, amelyből 2600 Németországot érinti. Ugyanakkor a négy német üzem egyikét sem zárják be. Az angliai Lutonban lévő gyárról, ahol az Opellel megegyező Vauxhallok készülnek jobboldali kormánnyal, azt mondta: csak a nyereséges gyárak hasznosak a társadalomnak...
Wolf nem zárja ki, hogy a Magna további vállalatfelvásárlásokat is végrehajt. Jelenleg azonban éppen elég gond van a nyakukon - tette hozzá.
