A budaörsi központ átszervezését és a General Motors Magyarországon forgalmazott márkáival kapcsolatos tevékenységek szétválasztását teszi szükségessé a kialakult megoldás, amely valószínűleg létszámleépítéssel is fog járni - tudta meg a General Motors Hungary-nél az MTI. A GM Europe, beleértve a kelet-európai régiós központot is, megszakítás nélkül folytathatja szokásos üzletmenetét a német államtól kapott áthidaló hitel, illetve a Magna Internationale partnersége nyomán - hangsúlyozta Dános András, a GM Hungary PR-igazgatója. A GM Europe nem részese az amerikai csődvédelmi eljárásnak, így az nem érinti sem az európai kereskedőket, sem a jótállási kötelezettségeket, sem az ügyfélszolgálatot.
A GM Southeast budaörsi központjában már korábban megkezdődött a szerkezeti struktúra átalakulása az Opel és a Chevrolet márkák mentén, részben a mostani helyzetre felkészülve. Jelenleg több mint 200-an dolgoznak itt, az esetleges létszámleépítés a Magnával kötött végleges szerződés alapján alakul ki - jegyezte meg a PR-igazgató. Dános András kitért arra is, hogy a GM szentgotthárdi motorgyára számára is inkább perspektivikus az Opel sorsával kapcsolatos megállapodás, a tavalyi évhez képest 25 százalékkal visszaesett termelés ellenére a gyárnak stabil helye van a termelési struktúrában, mivel ezeket a motorokat csak itt gyártja az Opel. Szentgotthárdon összesen 640 GM-munkavállaló van, a szerződéses munkatársakkal, és alvállalkozókkal együtt mintegy 1000 ember kötődik a gyárhoz, a létszámgondokat eddig a négynapos munkahét alkalmazásával oldották meg.
Idén május végéig az Opel-értékesítések 49 százalékkal mérséklődtek a tavalyi évhez képest, ez 4387 személyautó és kisteherautó eladását jelenti, a piaci részesedés változatlanul megközelíti a 11 százalékot, a márkakereskedések száma pedig több, mint 12 százalékkal csökkent. Chevrolet-ből 1202 talált gazdára az első öt hónapban, itt a visszaesés 64 százalékos.
