BUX 138521.67 -0,7 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Viszik a zsákba macskát, mint a cukrot

Óriási siker Japánban a zöld termékek vásárlási támogatása.

2009. június 1. hétfő, 10:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elektronikai termékek vásárlását esetenként 50-60 százalékkal dobta meg Japánban a kormány által bevezetett pontrendszer - jelentette a gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium. A május 15-e óta élő ecopont rendszerben minden energiatakarékos tévé, hűtőgép, légkondicionáló és más berendezés után pontokat kap a vevő, amelyeket később beválthat egyelőre meg nem nevezett termékek vásárlásakor.

Az akció első hetében az elektronikai árucikkek forgalma 50 százalékkal ugrott meg az egy évvel korábbihoz képest, és még a múlt héten is 30 százalékos volt a növekedés - derül ki a Los Angeles Times összefoglalójából. Lapos tévéből 60 százalékkal vettek többet május 18-24-én, mint egy évvel ezelőtt.

Japánban adómentességet kaptak a benzin-elektromos autók, ami ezek értékesítését is brutálisan felpörgette. A Toyota Priusra a tervezett 10 ezer helyett 110 ezer megrendelés érkezett, a Honda Insight a legjobban fogyó autó volt a szigetországban áprilisban. A japán vevők hamarosan újabb ajándékot kapnak a kormánytól: roncsprémiumot vezetnek be a 13 évesnél öregebb autók cserjének támogatására.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet