BUX 139053.66 -0,32 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániában épít tározókat a Gazprom

Öt-hat milliárd köbméter gáz tárolására elegendő tároló kialakítását tervezi az orosz Gazprom és a román Romgaz vállalat, képviselőik közös vállalat alapításáról írtak alá megállapodást - jelentette be hétfőn Bukarestben Adriean Videanu román gazdasági miniszter.

2009. június 1. hétfő, 20:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szóban forgó mennyiség kétszer több Románia jelenlegi gáztárolási kapacitásánál. A román gazdasági miniszter szerint a következő lépésként össze kell ülnie az alapító dokumentumok kidolgozására hivatott vegyes bizottságnak. Becslése szerint szeptemberben alakulhat meg a közös vállalat.

A közös projektnek az a célja, hogy az orosz gázt minél közelebb hozzák az Európai Unióhoz a nyári időszakban, amikor a nyersanyag ára olcsó, télen pedig értékesítsék a Romániában tárolt gázt.

A közös vállalat létrehozása része a Románia és Oroszország által aláírt gázügyi megállapodásnak, amely az első ilyen egyezség a két ország között 1989 óta - írta az MTI-Ecó.

Az egykori szocialista tömböt alkotó országokhoz képest Románia kevésbé függ az orosz gázszállításoktól, hiszen belföldi gázszükségletének 65 százalékát képes hazai forrásból fedezni, és csak a fennmaradó közel egyharmad részt importálja Oroszországból. Szakértők szerint viszont földalatti tározó kapacitása nem elegendő hosszabb szállítási kimaradások pótlására, ezért szükséges a bővítésük.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet