BUX 138521.67 -0,7 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gurul a Chrysler

A csődbíró engedélyezte a Chrysler vagyonelemeinek eladását.

2009. június 1. hétfő, 09:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megnyílt az út a Fiat vezette konzorcium előtt a Chrysler működő vagyonelemeinek megszerzéséhez, miután a csődbíróság feloldotta azok eladási tilalmát. A hitelezők 2 milliárd dollárt kapnak, azaz követelésük minden egy dollárjáért 29 centet, a Fiat első lépésben 20 százalékos tulajdont, a szakszervezetek összesen 68 százalékot, az amerikai és a kanadai kormány 12 százalékot kapnak.

A döntést ellenző hitelezők szerint az eljárást túl gyorsan bonyolították le, figyelmen kívül hagyták a hitelezők és a szükségtelenül bezárt 789 viszonteladó érdekeit. A cég ügyvédei viszont úgy vélik, hogy a gyors intézkedéssel 100 ezer munkahelyet mentett meg a bíróság. A Chrysler fölöslegessé vált üzemei és más vagyonrészei a csődbíróság kezelésében maradnak.

Miután az ügy lezárását a hitelezők 90 százaléka támogatja, szakértők nem tartják valószínűleg, hogy fellebbezések hosszabbítanák meg az eljárást.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet