Elemzők szerint az Egyesült Államokban májusban is folytatódott az autóeladások mélyrepülése. Becslésük szerint annualizáltan csak 9,2 millió új autó talált gazdára szemben az egy évvel korábbi 14,2 millióval. A május ezzel az 5. egymás követő hónap lehet, amely 10 millió alatti eladásokat hozott - ilyen borzalomra 33 éve nem volt példa.
A szakértők konszenzusa azt mutatja, hogy a gyárait a csődeljárás alatt zárva tartó Chrysler értékesítése felére esett. A General Motors 37 százalékos buktát könyvelhet, míg a japán gyártók 40 százalék körüli eséssel nyugtázták a tavaszi madárcsicsergést. A dél-koreai Hyundai megúszhatta 15 százalékos lemorzsolódással.
Reményt adhat az autógyártóknak, hogy a fogyasztói bizalom az elmúlt hat hónapban a legnagyobb mértékben nőtt májusban. Ugyanakkor - ha tartósnak bizonyul ez a javulás - időbe telik mire ennek hatása az autópiacon is jelentkezik.
