BUX 138521.67 -0,7 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltűnt a fény az alagút elejéről

Kitart az amerikai autópiac zuhanása.

2009. június 1. hétfő, 13:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elemzők szerint az Egyesült Államokban májusban is folytatódott az autóeladások mélyrepülése. Becslésük szerint annualizáltan csak 9,2 millió új autó talált gazdára szemben az egy évvel korábbi 14,2 millióval. A május ezzel az 5. egymás követő hónap lehet, amely 10 millió alatti eladásokat hozott - ilyen borzalomra 33 éve nem volt példa.

A szakértők konszenzusa azt mutatja, hogy a gyárait a csődeljárás alatt zárva tartó Chrysler értékesítése felére esett. A General Motors 37 százalékos buktát könyvelhet, míg a japán gyártók 40 százalék körüli eséssel nyugtázták a tavaszi madárcsicsergést. A dél-koreai Hyundai megúszhatta 15 százalékos lemorzsolódással.

Reményt adhat az autógyártóknak, hogy a fogyasztói bizalom az elmúlt hat hónapban a legnagyobb mértékben nőtt májusban. Ugyanakkor - ha tartósnak bizonyul ez a javulás - időbe telik mire ennek hatása az autópiacon is jelentkezik.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet