BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vidáman ébredt Európa

Az olajárfolyam növekedése és a kedvező tengerentúli hangulat segítette az európai tőzsdéket a növekedéshez a reggeli órákban.

2009. május 29. péntek, 11:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Növekedéssel kezdtek az európai tőzsdék pénteken. A kedvező hangulatot az amerikai és japán piacon tapasztalható pozitív mozgások illetve a bankszektor kedvező megítélése okozzák. A legnagyobb európai részvényekből összeállított FTSEurofirst 300 index 1,2 százalékos emelkedéssel 870,19-pontra nőtt. A pán-európai Dow Jones Stoxx 600 index eközben 1,2 százalékkal 210,43 pontra növekedett.

Regionális szinten a brit FTSE 100 indexe 1 százalékot nőtt, így 4430,76 pontra emelkedett, a német DAX 30 indexe 1,3 százalékkal 4996,81 pontra, a francia CAC-40 1,4 százalékkal 3307,63 pontra ugrott.

A bankok közül a BNP Paribas 2,1 százalékos növekedésnél tart, míg a Barclays 1,6, a Societe Generale 2,5, a UBS pedig 2,1 százalékkal ér többet tegnapi záróáránál. A biztosító ágazat is kedvezően szerepel, miután a Goldman Sachs többször is felminősítette a szektort. Az ING csoport 3,1 százalékkal erősödött, az AXA is felfelé mozgott 2,4 százalékkal.

További nyertesei a reggeli óráknak az energiaipari cégek, köszönhetően a kőolaj tízéves rekordokat döntögető, 65 dollár feletti árának. A Total árfolyama 1,7 százalékkal, az ENI 1,2 százalékkal, a British Petrol 1 százalékkal erősödött.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet