BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendet vágott a krach a milliomosok között

A brit milliomosok száma közel felére csökkent egy friss felmérés szerint.

2009. május 29. péntek, 12:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Immár "mindössze" 242 ezer brit milliomos van, ami alig több mint fele a 2007-es 489 ezer fős csúcsnak - jelentette az Üzleti és Közgazdasági Kutató Központ (CEBR) felmérésére hivatkozva a BBC. A zuhanás oka egyértelműen az ingatlanpiac összeomlása és a részvénypiac mélyrepülése. A másik tényező, amely szerepet játszott a csökkenésben, a pénzügyi élet központjában, a Cityben kiosztott bónuszok összegének drasztikus lefaragása.

Az egymillió font feletti vagyonnal rendelkezők korábbi hatalmas létszámát az ingatlanpiac szárnyalása okozta, sokan egyszerűen passzív ingatlanbirtokosként váltak milliomossá, majd ugyanígy olvadt el vagyonuk az áresés hatására. Sokan közülük nem is voltak tudatában annak, hogy a leggazdagabbak közé kerültek ebből a szempontból. A gazdagok számának csökkenése a Központ szerint tettenérhető a luxus fogyasztási cikkek eladásainak meredek csökkenésében is, a Bentley-k eladása például 66 százalékkal esett vissza idén.

A CEBR szerint 2011-től ismét növekedésnek indulhatnak az ingatlanárak az Egyesült Királyságban, s ez automatikusan a milliomosok létszámának emelkedését vonja majd maga után.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet