BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összezuhant az amerikai gazdaság

Az első negyedévben 5,7 százalékkal csökkent az amerikai GDP, az előzetes adatban 6,1 százalékos csökkenés szerepelt.

2009. május 29. péntek, 14:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi negyedik negyedéves 6,3 százalék után idén az első negyedévben 5,7 százalékkal zsugorodott az amerikai GDP. Az üzleti beruházások értéke rekordmértékben esett vissza, 36,9 százalékkal, a lakásszektor beruházásai 29 éve a legnagyobb mértékben zuhantak.

Az export 38 éve esett ekkorát. Egy hónapja az első becslés 6,1 százalékos csökkenésről szólt. Az adat rosszabb a vártnál, a Bloomberg előzetes becslése 5,5 százalékos visszaesés volt.

A fogyasztói kiadások mindössze másfél százalékkal nőttek a korábbi 2,2 százalékos becsléshez képest ez csökkenés. Az adó előtti vállalati eredményekben 18 százalékos volt a visszaesés - írja a Marketwatch. Az amerikai indexfutures-ök enyhén, 02, százalékkal kerültek lejjebb első reakcióként a hírre. Az olajba belevettek és az amerikai kötvények is megugrottak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet