BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Berágott a Fiat

A Fiat nem képviselteti magát a mai berlini Opel-meetingen.

2009. május 29. péntek, 12:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sergio Marchionne, a Fiat S.p.A. vezérigazgatója közölte, hogy nem vesz részt az Opel jövőjéről döntő mai berlini tanácskozáson, mert nem tartja korrektnek a tárgyalási feltételeket. Mint mondta, megdöbbentette, hogy az utolsó pillanatban módosultak a kondíciók, emellett kifogásolja azt is, hogy a helyzet átláthatatlan és a részt vevők nem egyenlő esélyekkel vesznek részt az egyeztetésen.

A szerdán kezdődött tárgyalásokat, amelyeken a német és az amerikai kormány képviselői, az eladó General Motors, illetve a vevőjelölt Fiat és Magna-konzorcium megbízottai vesznek részt, a GM váratlan igénye borította fel. A vállalat azt akarja, hogy a német kormány az Opelnek megígért 1,5 milliárd dolláros áthidaló hitelből 300 milliót azonnal utaljon át. Mivel a kabinet 100 milliós induló befektetésre számított, a felek kölcsönös beszólások mellett felálltak az nagyasztal mellől.

A kanadai Magna - amely a legnagyobb orosz pénzintézettel, a Szberbankkal és a GAZ autógyárra indul az Opelért - felajánlotta, hogy kicsengeti a 300 millát, ha a kormány vállalja, hogy a GM csődje esetén kifizeti a pénzt, azaz Magnáék semmiképpen sem bukják el az összeget. Marchionne azonban irracionálisnak tartja, hogy cége egy olyan szervezetet - a GM Europe-ot - pénzeljen, amelynek pénzügyi helyzete és értékesítésének feltételei tisztázatlanok.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet