BUX 139722.19 0,63 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb gyárbezárás Magyarországon

Bezárja üzemét Tatabányán a skót Worldmark, a termékazonosító címkéket előállító gyár megszűnésével mintegy 70 embert bocsátanak el, csak raktár és ügyfélszolgálat marad a városban - értesült az MTI.

2009. május 19. kedd, 16:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vállalat stratégiai partnerei neves elektronikai cégek és beszállítóik voltak, akik szintén elhagyták Magyarországot. A fennmaradó keresletet a Worldmark kínai és mexicói gyáraiból elégíti ki - tudta meg a távirati iroda egy névtelenséget kérő forrásból.

A Worldmark 1999-ben települt Tatabányára, a vállalatnak Európában Skócián kívül csak Magyarországon volt termelőegysége, innen szolgálták ki közép- és kelet-európai ügyfeleiket. A cég 2008-ban 200 millió forintból bővítette a tatabányai üzemet, a foglalkoztatottak létszáma ekkor elérte a 120-at, a bevétel pedig a hárommilliárd forintot.

A gyár június közepére tervezett bezárását követően a vállalat csak ügyfélszolgálatot és raktárat üzemeltet a városban, mintegy 10 munkahellyel. A csoportos létszámleépítést már közölték a dolgozókkal, akiknek törvényes járandóságait biztosítják.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet