A Shell menedzsmentje szerint az olajár-trendek és várható befektetésekre vonatkozó becslések alapján úgy tűnik, a gazdasági lejtmenet akár évekig is eltarthat még. A Shell vezetése a kedvezőtlen kilátások ellenére is növelni szeretné a várható osztalékot és a korábban jelölt szinten tartaná a befektetésekre elkülöníthető keretet is.
Jeroen van der Veer, a társaság vezére szerint az olaj jegyzésének volatilitása nem csökken majd a közeljövőben, ám a profitmarzsok további szűkülésére mindenképp számítani kell.
Az energiahordozó jegyzése a tavaly júliusi 150 dollár közeli csúcsokról az év végére 30 dollár közelébe zuhant le, majd idén májusra ismét megduplázódott. Kedden délután a texasi könnyűolaj jegyzése 58,58 dolláron állt a New York-i árutőzsdén.
