BUX 139722.19 0,63 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Évekig tarthat még a lejtmenet

A Royal Dutch Shell vezetése szerint a gazdasági lejtmenet akár évekig is eltarthat még - derült ki a társaság mai részvényesi közgyűlésén.

2009. május 19. kedd, 17:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Shell menedzsmentje szerint az olajár-trendek és várható befektetésekre vonatkozó becslések alapján úgy tűnik, a gazdasági lejtmenet akár évekig is eltarthat még. A Shell vezetése a kedvezőtlen kilátások ellenére is növelni szeretné a várható osztalékot és a korábban jelölt szinten tartaná a befektetésekre elkülöníthető keretet is.

Jeroen van der Veer, a társaság vezére szerint az olaj jegyzésének volatilitása nem csökken majd a közeljövőben, ám a profitmarzsok további szűkülésére mindenképp számítani kell.

Az energiahordozó jegyzése a tavaly júliusi 150 dollár közeli csúcsokról az év végére 30 dollár közelébe zuhant le, majd idén májusra ismét megduplázódott. Kedden délután a texasi könnyűolaj jegyzése 58,58 dolláron állt a New York-i árutőzsdén.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet