Az egymást követő negyedik negyedévben csökkent az olasz GDP, mely január és március közt éves bázison 5,9, negyedéves bázison 2,4 százalékkal esett vissza. A csökkenés mértéke rekordnak számít, hiszen a statisztikák 1980-as kezdete óta nem volt példa ekkora méretű visszaesésre. A szakértők egytized százalékkal kevesebbet, 2,3 százalékot prognosztizáltak.
Olaszország 2001 óta már a negyedik recesszióval küzd, ez ellen a kormány minden lehetséges eszközzel próbál harcolni: az első negyedévben 21 százalékkal nőtt a kormányzati költekezése. Gondot okozhat a magas munkanélküliség is: a Nemzetközi Valutaalap idén 8,9, jövőre pedig 2010 százalékos munkanélküliséget valószínűsít.
