A Fed tájékoztatása szerint hatodik hónapja megszakítás nélkül csökken az USA gyárainak kihasználtsága, ám az elmúlt 16 hónap során is mindössze egyszer jelzett ki a pozitív irányba az index mutatója. Áprilisban például a legtöbb szektorban a termelés visszaeséséről számoltak be.
A havi szintű 0,5 százalékos visszaesés 0,1 százalékponttal elmaradt ugyan a várakozásoktól, ám a márciusi felülvizsgált adat rosszabb lett az első becslésben foglaltnál. Míg az első közlés márciusra vonatkozóan 1,5 százalékról szólt, a végső adat már 1,7 százalékos visszaesést jelez.
A gyárak kihasználtsága minden eddiginél alacsonyabb szintre, 69,1 százalékra esett vissza.
