BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre üresebben konganak az amerikai gyárak

Áprilisban 0,5 százalékkal csökkent az amerikai gyáripar termelékenysége - derült ki a Federal Reserve közleményéből.

2009. május 15. péntek, 15:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fed tájékoztatása szerint hatodik hónapja megszakítás nélkül csökken az USA gyárainak kihasználtsága, ám az elmúlt 16 hónap során is mindössze egyszer jelzett ki a pozitív irányba az index mutatója. Áprilisban például a legtöbb szektorban a termelés visszaeséséről számoltak be.

A havi szintű 0,5 százalékos visszaesés 0,1 százalékponttal elmaradt ugyan a várakozásoktól, ám a márciusi felülvizsgált adat rosszabb lett az első becslésben foglaltnál. Míg az első közlés márciusra vonatkozóan 1,5 százalékról szólt, a végső adat már 1,7 százalékos visszaesést jelez.

A gyárak kihasználtsága minden eddiginél alacsonyabb szintre, 69,1 százalékra esett vissza.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet