Csehország több mint egy évtized óta először szenved el gazdasági visszaesést, s rögtön jóval nagyobb mértékűt, mint azt várták. Az elemzők 1,8 százalékos GDP-visszaesést jeleztek előre, ezzel szemben a prágai statisztikai hivatal pénteken közzétett jelentése szerint éves bázison 3,4 százalékos volt a visszaesés 2009 első negyedévében. A statisztikai hivatal nem közölte a negyedév/negyedéves visszaesés mértékét, s a most közölt adatok részleteit sem hozta nyilvánosságra.
2008 utolsó negyedévében még 3,1 százalékos volt a gazdaság expanziója. A cseh központi bank előrejelzése szerint az idén 2,4 százalékos lehet a GDP-csökkenés, 2010-re azonban már 1,4 százalékos növekedést jósol a monetáris testület.
