BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszélybe kerültek az autókereskedők

A GM és a Chrysler összesen háromezer kereskedőjét eresztené szélnek - persze a szakma képviselői ezzel nem értenek egyet.

2009. május 14. csütörtök, 08:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A General Motors és a Chrysler háromezer kereskedőjétől válik meg - az első értesítő leveleket ma kezdik el kipostázni - írja a Reuters, hivatkozva belső céges forrásokra, mivel a hivatalos bejelentés még nem történt meg.

A GM, amely június 1-ig kapott haladékot, hogy vagy átszervezi az egész vállalati működést, vagy kérvényezi a csődöt, kétezer kereskedőjétől válik meg - ez a cég amerikai dílereinek harmada. A Chrysler, amely április 30-án kért csődvédelmet, ezer kereskedőjétől készül megválni, ami szintén jelentős, mivel a társaság Amerika-szerte mintegy 3200 partnerrel dolgozik együtt. A Chrysler szóvivője úgy nyilatkozott, hogy jelenleg ezzel a tervvel még nem készültek el, míg a GM szóvivőjét nem tudták megszólaltatni.

A húszezer tagot számláló amerikai autókereskedők szövetségének (NADA) száz tagja szerdán több szenátorral és képviselővel találkozott, ahol hangoztatták, hogy nem értenek egyet a két autógyártó tervével és kérték az Obama-kormányt, hogy avatkozzon közbe. A szövetség elnöke nem ellenezte a kereskedők számának lefaragását, de hangsúlyozta, hogy ezeket a leépítéseket lassabb ütemben kellene végrehajtani. A NADA képviselői a tervek szerint ma fognak találkozni a kormányzat gépkocsi munkacsoportjának tagjaival - ez a szervezet felügyeli és irányítja az két vállalat átstrukturálását.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet