A nagyvállalatok vezérigazgatói posztjain kevés változás volt tavaly, ám a válság minden bizonnyal véget vet ennek a stabilitásnak - írja a Világgazdaság. A Booz & Co. tanácsadó cég felméréséből - melyben az év eleje óta sokasodó elbocsátások nem szerepelnek - kiderül: a világ 2500 legnagyobb tőzsdei cégének csak 14,4 százaléka menesztette első számú vezetőjét tavaly, idén viszont már egymást érik a bejelentések, mind hazánkban, mind külföldön. R
áadásul a válság lecsengésével a tendencia erősödhet: az igazgatósági tagok inkább nem növelik a bizonytalanságot a személycserékkel, valószínűleg több bátorságuk lesz az ilyen lépések megtételére miután a gazdasági környezet normalizálódik.
A pénzügyi és energetikai szektorban történt a legtöbb vezérigazgató-csere. Magyar viszonylatban a válság sok esetben csak alibi: valójában egy régóta húzódó probléma miatt kényszerülnek sokszor távozni a vezetők, akiknek azonban nincs könnyű dolguk - az eddigi 4-6 hónaphoz képest legalább egy évre van szükségük, ha hasonló pozícióban kívánnak elhelyezkedni. Meglepő, hogy az észak-amerikai és európai cégvezetők sorában enyhe csökkenés volt tapasztalható a személycserékben, míg a hagyományosabban lojális szemléletű ázsiai cégeknél számottevő emelkedést regisztráltak.
