BUX 139758.51 0,1 %
OTP 45830 -0,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gondban a Sony

Az elektronikai- és játékipari szegmens csökkenése, az erős jen és az átszervezésből fakadó pluszköltségek jelentősen rontottak a japán vállalat eredményén.

2009. május 14. csütörtök, 12:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Sony az előző negyedévhez hasonlóan most is veszteségről volt kénytelen beszámolni - a fő ok az erős jen, a lassuló eladások és az átstrukturálásból fakadó pluszköltségek - írta a Reuters. Januártól márciusig a Sony üzemi vesztesége 294 milliárd jen volt az egy évvel korábbi 6,18 milliárd jenes profit után. Az eladások 22 százalékkal estek, 1524 milliárd jenre. A vállalat az év során nyolc gyár bezárásáról döntött világszerte, továbbá 16 ezer munkavállalójától válik meg, és 10 százalékkal csökkenti kereskedői hálózatát. A Sonyn kívül a többi japán elektronikai vállalatot is érzékenyen érintette a kereslet csökkenése és a jen árfolyama. A vállalat előrejelzései szerint, az elektronikai- és játékipari szegmensben további csökkenések várhatók - a prognózisok szerint 110 milliárd jen (1,15 milliárd dollár) lesz 2010 március végére a vállalat vesztesége.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet