BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárja cseh lapostévé-gyárát a Hitachi

A japán high-tech cégeket is érzékenyen érinti a válság: a Hitachi és a Toshiba is gyárat zár be Európában.

2009. május 14. csütörtök, 09:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csehországi és nagy-britanniai televíziógyárak bezárását tervezik japán óriáscégek, írta csütörtöki számában a Nikkei című tokiói gazdasági napilap - jelentette az MTI-Eco. Csehországban 800 munkahely szűnhet meg az év végéig a Hitachi lapos képernyős készülékeket gyártó üzemének bezárásával, míg a Toshiba Nagy-Britanniában készül kapacitásainak leépítésére - 250 tévégyári munkás veszítheti el állását december végére.

A lap korábban a Sony két brit üzemének felszámolásáról is írt, és új információi szerint az egyik gyárban már júniusban leállítják a termelést.

A gazdasági válság a japán high-tech cégeket sem kíméli: a sikerhez szokott ágazat exportja zuhan, főként az erős jen és a stagnáló árak miatt. A Hitachi, a legnagyobb japán elektronikai cég a március végén zárult üzleti évben rekord nagyságú, átszámítva bő 1700 milliárd forintos veszteséget szenvedett el, és a Sony is hatalmas veszteségre számít.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet