BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól keresett az áremelésen az E.On

A német áramszolgáltató legújabb jelentése szerint nyeresége 18 százalékkal, forgalma 14 százalékkal emelkedett az év első negyedében.

2009. május 13. szerda, 15:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az E.On 2009 első negyedévi nettó profitja 18 százalékkal 2,5 milliárd euróra emelkedett a tavalyi év azonos időszakában jelentetthez képest. A társaság beszámolója szerint az eredményességet segítette egy 1,5 milliárd eurós, származékos ügyletekből származó egyszeri profit.

A társaság forgalma 14 százalékkal 25,9 milliárd euróra nőtt, az új franciaországi érdekeltségek, valamint a nyugat-európai energiaár-emelések hatására. Az adózás előtti eredmény 5 százalékkal 3,1 milliárd euróra csökkent az előző év azonos időszakához mérten.

Az E.On előrejelzése szerint az idén a tavalyihoz hasonlóan alakulhat az adózás előtti eredménye, míg nettó profitja 10 százalékkal alacsonyabb lehet a 2008-asnál. A társaság 2011-ig 1,5 milliárd eurós költségcsökkentést tervez.

Az E.On részvények árfolyama 1,5 százalékkal 23,82 euróra csökkent szerdán a frankfurti tőzsdén.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet