Az első negyed teljesítménye az utolsó másfél évtizedben a legrosszabb évkezdést jelenti Észtorszában, illetve a második legrosszabb az EU-ban idén, mivel az élen Lettország áll, 18 százalékos mínusszal.
Az ipar és a fogyasztás mellett az export sem áll jól: a januári 29 százalék után februárban 25 százalékkal múlta alul a tavalyit.
Ruta Arumae, a SEB AB elemzője szerint idén akár 12 százalékkal is eshet a GDP. Az észt jegybank is 12,3 százalékos visszaesést vár, szemben a korábbi előrejelzésben szereplő 5,5 százalék helyett.
