BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltűnt az észt gazdaság hetede

Az idei első negyedév 15,6 százalékkal volt kisebb az észt GDP az előző évinél, elsősorban az ipar kisebb teljesítménye és a belső fogyasztás csökkenése miatt. Korábban a Bloomberg által megkérdezett öt elemző átlagosan 13 százalékos mínuszt várt.

2009. május 13. szerda, 16:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első negyed teljesítménye az utolsó másfél évtizedben a legrosszabb évkezdést jelenti Észtorszában, illetve a második legrosszabb az EU-ban idén, mivel az élen Lettország áll, 18 százalékos mínusszal.

Az ipar és a fogyasztás mellett az export sem áll jól: a januári 29 százalék után februárban 25 százalékkal múlta alul a tavalyit.

Ruta Arumae, a SEB AB elemzője szerint idén akár 12 százalékkal is eshet a GDP. Az észt jegybank is 12,3 százalékos visszaesést vár, szemben a korábbi előrejelzésben szereplő 5,5 százalék helyett.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet