BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alulbecsülték a CEZ eredményét az elemzők

A CEZ, a legnagyobb cseh villamosenergia-szolgáltatója 23 százalékos nyereségnövekedésről számolt be az első negyedben.

2009. május 13. szerda, 14:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az áramszolgáltató 19,09 milliárd korona (980 millió dollár) profitot jelentett az első negyedévben, az előző év hasonló időszakában regisztrált 15,52 milliárd koronás adata után. A Bloomberg által kérdezett elemzők mindössze 17,3 milliárd koronás eredményt vártak. A CEZ megerősítette idei célkitűzéseit, és a külföldi terjeszkedésre fókuszál - mondta Martin Roman, a társaság vezérigazgatója. Az EBITDA 30,22 milliárd korona lett. Az egész évre 90,3 milliárd koronás EBITDA-t terveznek a cégnél, és 50,2 milliárd koronás nyereséget. A CEZ a tavalyi eredményéből 26,7 milliárd koronás osztalék kifizetését tervezi.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet