BUX 138728.38 -0,55 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A VW-nek a Porsche kell

A VW pénzügyi igazgatója, Hans Dieter Pötsch annak a lehetőséget mérlegeli, hogy a wolfsburgi autógyártó vásárolná fel fő tulajdonosát, a Porschét.

2009. április 23. csütörtök, 12:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Financial Times Deutschlandnak nyilatkozó bennfentes szerint a VW pénzügyi igazgatója, Hans Dieter Pötsch éppen annak a lehetőséget mérlegeli, hogy a wolfsburgi autógyártó vásárolná fel fő tulajdonosát, a Porschét.

A sportautógyártó ugyanis 9 milliárd eurós hitelállománya mellett csak komoly nehézségek árán tudja finanszírozni a VW részvényeinek további vásárlását. A stuttgarti vállalat az elmúlt évben összességében 50,8 százalékos részesedésre tett szert a VW-ban, hivatalosan azonban a döntő többség, azaz 75 százalék elérése lenne a cél.

Ennek tehet most keresztbe a készpénzben dúskáló Volkswagen, amelynek felvásárlási tervét - az egyes gyárak a tartományban való megtartásának garanciájáért cserébe - a 20,01 százalékos tulajdonhányaddal rendelkező Alsó-Szászország kormányzata is támogatná, az FTD értesülése szerint.

A Porsche VW általi felvásárlásával tovább hízna Európa legnagyobb autógyártója, amely akár meg a világelső Toyotát is megelőzhetné. A terv megvalósíthatósága nagyban függ a Porsche törzsrészvényeinek többségét birtokló Porsche és Piech családok hozzállásától is. Mindenesetre piaci kapitalizáció alapján a VW kisebb vetélytársának mintegy tízszeresét éri, ami a szerdai állapot szerint 75,6 milliárd euró.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet