Az Egyesült Elektronikai, Rádió és Gépipari Dolgozók szakszervezetének tagja munkások pénteken kezdték meg a családi tulajdonban lévő Republic Windows&Doors békés megszállását, miután a Bank of America beszüntette a cégnek hitele folyósítását, csődbe kényszerítve azt - írja a Reuters.
A munkások azt kifogásolják, hogy a Republic Windows&Doors a törvényben előítrt 60 nap helyett 3 napos határidővel mondtak fel nekik pénteken, és ezen felül fejenként hozzávetőleg 3 500 dollár végkielégítéssel, illetve fizetett szabadságuk megtérítésével tartoznak nekik. A szakszervezet szóvivőjének állítása szerint a Bank of America utasítása akadályozza a gyárat a követelések kifizetésében. Mint mondta, felháborítónak tartják, hogy a Bank of America 25 milliárdos kimentését követően nem csak hogy nem folyósítja a szerződésben vállalt hiteleit, de még azt is megakadályozza, hogy az emiatt bajba került vállalatok eleget tegyenek törvény által előírt kötelezettségeiknek.
A 30 éves gyár sorsát egyébként az épitőipar elmúlt egy évben tapasztalt drámai visszaesése pecsételte meg.
