BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyárfoglalás lett az elbocsátásból

Végkielégítésüket és fizetett szabadságuk megtérítését követeli 200 elbocsátott munkás, akik kvetelésük nyomatékául harmadik napja tartják megszállva volt munkahelyüket, egy chicagói ablak- és ajtógyárat.

2008. december 8. hétfő, 16:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Elektronikai, Rádió és Gépipari Dolgozók szakszervezetének tagja munkások pénteken kezdték meg a családi tulajdonban lévő Republic Windows&Doors békés megszállását, miután a Bank of America beszüntette a cégnek hitele folyósítását, csődbe kényszerítve azt - írja a Reuters.

A munkások azt kifogásolják, hogy a Republic Windows&Doors a törvényben előítrt 60 nap helyett 3 napos határidővel mondtak fel nekik pénteken, és ezen felül fejenként hozzávetőleg 3 500 dollár végkielégítéssel, illetve fizetett szabadságuk megtérítésével tartoznak nekik. A szakszervezet szóvivőjének állítása szerint a Bank of America utasítása akadályozza a gyárat a követelések kifizetésében. Mint mondta, felháborítónak tartják, hogy a Bank of America 25 milliárdos kimentését követően nem csak hogy nem folyósítja a szerződésben vállalt hiteleit, de még azt is megakadályozza, hogy az emiatt bajba került vállalatok eleget tegyenek törvény által előírt kötelezettségeiknek.

A 30 éves gyár sorsát egyébként az épitőipar elmúlt egy évben tapasztalt drámai visszaesése pecsételte meg.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet