BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronával az euró ellen

2008. június 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ír referendumon nemmel szavazók több mint 20 százalékának a leghalványabb fogalma sincs a lisszaboni szerződésről. Az Európai Bizottság a brüsszeli csúcson tette közzé a népszavazás után végzett felmérés eredményét, és csak csodálkozhatunk, milyen kevesen vallották be tájékozatlanságukat. És - hogy nagyobb legyen az ellentmondás - a "nem" tábor négyötöde roppantul támogatja Írország uniós tagságát. Charlie McCreevy, az EB ír tagja is meggyónta, hogy nem olvasta a dokumentumot. Meg is rótta ezért nyilvánosan főnöke, José Manuel Barroso. A brüsszeli csúcson több uniós vezető azzal vigasztalta Brian Cowen ír miniszterelnököt, hogy náluk is elbukott volna a referendum… Olajat öntött a tűzre Mirek Topolánek cseh kormányfő, amikor kijelentette: nem tenne 100 koronát országa igenére. Vihart kavart, és csak aztán visszakozott, amikor a csúcs záróközleménye lábjegyzetben nyilvánította ki, hogy a cseh ratifikáció függ az alkotmánybíróság ítéletétől. Sovány eredmény. És még soványabb, ha arra gondolunk, hogy a csúcs semmi kézzelfoghatót nem produkált az elszaladt energia- és élelmiszerárak ügyében. Nicolas Sarkozy újra az üzemanyag adócsökkentését javasolja, mintha a francia köztársasági elnök sem olvasta volna az uniós alapszerződést, amely csak egyhangú döntéssel teszi ezt lehetővé. Le is söpörték volna az asztalról, ha nem Párizsról lenne szó - és az EU következő soros elnökéről. Mi pedig akár 100 euróba is fogadhatunk, hogy teljes körű lesz az elutasítás.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet