Tavaly - öt év óta először - csökkent a dohányosok száma Belgiumban. Egy friss közvélemény-kutatás szerint a 10 milliós országban 2,6 millióan dohányoztak, 1,73 millió mára leszokott, a többi állampolgár pedig sohasem füstölt. A korábbi évekhez képest ez kétszázalékos csökkenést jelent. A felmérés egyik legérdekesebb megállapítása, hogy folytatódik a tíz éve tartó trend: ha lassan is, de csökken a dohányzó fiatalok száma, vagyis nem a leszokók köre bővül. A felmérés három tényezőt nevez meg a dohányzás mérséklődésének okaként: a dohánytermékek folyamatos drágulását, a hatósági tilalmakat - Belgiumban tilos a középületekben, éttermekben, de még a játszótereken is dohányozni -, valamint hogy a fiatalokra hatnak a cigarettásdobozon lévő elriasztó fotók is. A megkérdezettek fele jelezte, hogy szívesen leszokna káros szenvedélyéről.
