BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödött a külföldi turizmus Szlovákiában

2008. március 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idegenforgalomból származó devizabevétel tavaly 11 százalékkal emelkedett Szlovákiában, megközelítve az 50 milliárd koronát (kb. 400 milliárd forint) - derült ki a szlovák jegybank (NBS) jelentéséből. Ugyanakkor a devizakiadások is mintegy 20 százalékkal nőttek és elérték a 37,7 milliárd koronát. Az idegenforgalmi egyenleg így 12 milliárd korona többletet mutatott, ami 11,8 százalékos visszaesés az előző évhez viszonyítva. Az országba tavaly 32,6 millió külföldi érkezett, 6,6 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A legnagyobb utasforgalom-növekedést a cseh-szlovák határon (30 százalék), valamint az osztrák-szlovák határon (25 százalék) regisztrálták, a legnagyobb visszaesést pedig a magyar-szlovák határátkelőkön (18,6 százalék). Tavaly kissé nőtt a szlovákok utazási kedve: közel 24 millióan voltak külföldön - vagyis egy személyre több mint négy külföldi út esett -, ami 5 százalékkal haladja meg a 2006-os adatot. A leggyakoribb utazási célpont Csehország és Magyarország volt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet