BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belgiumban kirobbant a kamatháború

2008. február 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Valóságos kamatlicit-háború indult a belgiumi bankok között a betétesek megnyeréséért, nem utolsósorban az egyre aktívabbá váló külföldi pénzintézeteknek köszönhetően. A sort a Deutsche Bank kezdte, amely a félévre lekötött, maximum 50 ezer euróig terjedő, újonnan átutalt összeg után hatszázalékos éves kamatot ajánl. Azóta a többi bank is különféle konstrukciókkal bombázza a befektetőket, így például hűségprémiumot adnak a tartósan takarékszámlán parkoló összeg után. Rövidebb távra legfeljebb 3,5 százalékot ígérnek a bankok (mínusz 15 százalékos forrásadó).
A hiteltermékek árazása is furcsán fest a magyar hitelfelvevőnek. Az ING Bank például 5,05 százalék induló kamatot számít fel a 20 évre szóló, 200 ezer eurós jelzáloghitelre Belgiumban, ha évente változik a kamat, ugyanez a teljes időtartamra rögzített kamat esetében 5,35 százalék. Ehhez azonban kedvezmények járulhatnak, amelyek akár a fél százalékpontot is elérhetik, ha a kölcsönfelvevő régi ügyfele a banknak vagy vállalja, hogy rendszeres jövedelmét a banknál nyitott számlájára utaltatja. Az egyéb típusú hitelek ennél drágábbak: a személyi kölcsön kamatai például legalább negyven százalékkal magasabbak, mindez azonban a kölcsön összegétől és a törlesztés időtartamától is függ.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet