BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól halad az uniós direktívák átültetése

2008. február 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság (EB) eredménytáblája szerint kicsi a lemaradás a belső piacra vonatkozó direktívák átültetésében. Az elmaradt - tehát a határidőre nem foganatosított - direktívák az összesnek csupán 1,2 százalékát teszik ki uniós átlagban. Ez pedig messze a másfél százalékos kívánt küszöb alatt van.
Az EB tegnap publikált adataiból kiderül, hogy ezzel ismét "jó útra tértek" a tagállamok: tavaly júniusban ugyanis a rekordnak számító, eddigi legjobb eredményt produkáló 2006. végi 1,2 százalék után "kiengedtek", és 1,6 százalékos teljesítést mutattak. A 2001-es célkitűzést egyébként tavaly módosították, és az új cél, hogy 2009-re kevesebb mint egyszázalékos legyen a direktívaátültetések deficitje. A legfrissebb jelentés szerint egyébként 15 tagállam már ma is megfelel ennek. Ugyanakkor Brüsszel nehezményezi, hogy még mindig sok tagország helytelenül ülteti át jogrendszerébe az uniós szinten elhatározott szabályokat. Erről árulkodik, hogy csupán tíz tagországnak sikerült csökkentenie az ellene folyó eljárások számát. Magyarország valamivel jobb helyzetben van, mint az uniós átlag, viszont feltűnő, hogy a két frissen csatlakozott ország, Románia és Bulgária deficitje 0,8 százalékos, és az is sokat mond, hogy a lista első felében többségben vannak az új tagállamok. Mi több, azt éppenséggel Szlovákia vezeti 0,6 százalékkal - mindössze kilenc direktívával adós az 1630-ból -, szemben például a sereghajtó 3,4 százalékos Csehországgal, amelynek 55-öt kell átültetnie.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet