Szlovákia decemberi külkereskedelmi hiánya 9,47 milliárd korona volt, ami másfél milliárddal kisebb, mint 2006 utolsó hónapjában. Az ország 2007-es kivitele 1418 milliárd koronát tett ki, ez 15 százalékkal haladja meg a 2006-ost, miközben a behozatal éves szinten 9,9 százalékkal nőve elérte az 1438 milliárd koronát. Összességében a tavalyi külkereskedelem mérlege 19,7 milliárd koronás (150 milliárd forint) deficitet mutat, ami 55,6 milliárddal kisebb az előző évinél. Utoljára 1995-ben volt ilyen kicsi a külkereskedelmi hiány, ami a bruttó hazai termék (GDP) 1,1 százaléka rúg, miközben 2006-ban még a GDP 4,5 százalékán állt. A jelentős javulás két tényezőre vezethető vissza: látványosan nőtt Szlovákia autóexportja (tavaly már három autógyárra támaszkodott), továbbá megugrott az elektrotechnikai ágazat (Samsung, Sony) kivitele. Ez a trend idén csak tovább erősödik, ezért 2008-ban akár 20 milliárd koronás többlettel is zárhat Szlovákia külkereskedelme, ami az önálló ország eddigi legjobb mutatója volna.
Kevésbé biztatóak az inflációs adatok: a januári éves szintű infláció 3,8 százalék volt a decemberi 3,4 százalék után, ami 2006 decembere óta a legmagasabb mutató. Az előző évihez képest az élelmiszerek és alkoholmentes italok 8 százalékkal, a lakhatási költségek - beleértve a víz és villany árát is - 5 százalékkal, a közlekedési díjak 4,2 százalékkal drágultak. Januárban havi szinten 1,3 százalékkal nőttek a fogyasztói árak a decemberi 0,3 százalékos emelkedést követően.
