A szövetség a születésnapi ünnepségen bejelentette, hogy új kongresszusi központ megépítését tervezik Budapesten, amely a jelenleg használatban lévő 5-600 fős befogadóképességű teremnél tízszer nagyobb lehet.
A Maresz számításai szerint a befektetés az adóbevételekből 4-5 év alatt megtérülne, különös tekintettel arra, hogy egy konferenciaturista átlagban 3-4-szer többet költ, mint egy "mezei" vendég.
A területfejlesztési minisztérium közölte: megvizsgálja a szövetség által elképzelt konferenciaközpont építésének a lehetőségét.
