BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új konferenciaközpont épülhet

Tizenötödik születésnapját ünnepli a Magyarországi Rendezvényszervezők Szövetsége (Maresz), amely több mint 100 céget számlál a tagjai között.

2007. november 20. kedd, 12:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szövetség a születésnapi ünnepségen bejelentette, hogy új kongresszusi központ megépítését tervezik Budapesten, amely a jelenleg használatban lévő 5-600 fős befogadóképességű teremnél tízszer nagyobb lehet.

A Maresz számításai szerint a befektetés az adóbevételekből 4-5 év alatt megtérülne, különös tekintettel arra, hogy egy konferenciaturista átlagban 3-4-szer többet költ, mint egy "mezei" vendég.

A területfejlesztési minisztérium közölte: megvizsgálja a szövetség által elképzelt konferenciaközpont építésének a lehetőségét.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet