BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Katasztrófában vegyél ingatlant!

2006. szeptember 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Manhattan drágább lett, annak ellenére, hogy a WTC tornyai eltűntek és a merényletet követő hónapokban a környéken lévő irodaházak népszerűsége folyamatosan csökkent. A cégek 2001 szeptemberét követően egymás után költöztek el, az ingatlanok ára zuhant – de nem sokáig. Élelmes ingatlankereskedők, befektetők fölvásárolták az elüresedő, viszonylag (legalábbis New York-i mércével) olcsóvá vált irodaépületeket, és luxuslakásokká alakították azokat. Az üzlet bejött, mára sikk lett a környéken lakni, rengeteg jómódú fiatal költözött ide, fölverve az árakat: a havi bér 2500–3000 dollár is lehet egy olyan lakásért, amelynek csupán egyetlen hálószobája van. Az üzleti világ pedig arrébb, New Jersey felé költözött, ott viszont egymás után épülnek a felhőkarcolók.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet