BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbukhatják a UMTS-áfát a mobilcégek

2006. szeptember 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EU luxemburgi bírósága főtanácsnoki állásfoglalása szerint nem terheli hozzáadottérték-adó a UMTS mobiltelefon-szolgáltatási engedélyek díját. Az osztrák T-Mobil Austria GmbH Ausztriában, a brit Hutchison 3G UK LTD, a Vodafone, a T-Mobile, a 02 és az Orange 2000-ben árverésen szerezték meg a harmadik generációs mobilszolgáltatást nyújtó frekvenciákat Nagy-Britanniában és Ausztriában. A cégek azt állították, hogy az árverésen elért jogosultságuk megállapítása adóköteles volt, következésképpen a frekvenciahasználati díjak áfát tartalmaztak, amit per útján igényeltek vissza az államkincstártól. Az eljáró bíróságok Luxemburg véleményét kérték ki, vajon adóköteles-e az ügylet. A főtanácsnok, akinek véleményét általában követi a bíróság, úgy véli, hogy bár bizonyos esetekben az állam is adóalanynak minősül – annak érdekében, hogy elkerüljék a verseny torzulását –, az árverés lebonyolítása különleges állami szabályozó feladat, vagyis az árverésen megállapított összeg nem tartalmaz adóterhet. A cégek az általuk kifizetett 22,5 milliárd fontból 3,3 milliárdot követeltek vissza.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet