BUX 138408.69 0,57 %
OTP 44350 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Diszkont szemeszterek az olasz egyetemeken

Milánótól Nápolyig az egyetemek matematika, fizika, kémia tanszékei egy év tandíjmentességgel próbálják növelni a diákok számát.

2006. augusztus 22. kedd, 11:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az olasz felsőoktatási intézmények azzal csalogatják a hallgatókat, hogy a reáltudományos karokon a három évből csak kettőre kell tandíjat fizetni - írja a radio.hu.

A nápolyi egyetemen a tudományos karokon a hallgatók tankönyvet és számítógépet is kapnak ingyen, kölcsönbe egy évre. Az olasz egyetemeken egyre nő a hallgatók száma - jelenleg 400 ezer körüli az olasz első éves egyetemisták létszáma, és ennek több mint fele diplomát is szerez -, ez azonban nem vonatkozik például a matematikai, az agrártudományi vagy a mérnöki képzésre. A nagy érdeklődés a közgazdasági, a jogi, az orvosi tanulmányok iránt tapasztalható, ezért a reáltudományos karok versenyeznek egymással a diákokért.
Matematikából vagy fizikából ma már nem lehet megélni, pedig a tudomány alapvető az ország fejlődéséhez - hangsúlyozta az olasz rektori konferencia elnöke, aki egyébként matematikus. Negyven évvel ezelőtt, amikor ő volt egyetemista, ezren jártak egy évfolyamon matematikára, ma pedig csak negyvenen.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet